Çelik, Terörle Mücadele Devam Ediyor

Çelik, Terörle Mücadele Devam Ediyor

Çelik, Terörle Mücadele Devam Ediyor

Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde yaptırılan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binasını hizmete açan Faruk Çelik, burada basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

 

Bir gazetecinin, "Terörün bitilmesi hususunda yapılan girişimler kamuoyunda olumlu bir hava oluşturdu. Ancak İmralı görüşmelerinin ardından basına yansıyanlar süreci olumsuz etkiler mi?" sorusu üzerine Bakan Çelik, "Ben sürece zarar vereceği kanaatinde değilim." cevabını verdi.

 

Vatandaşlarımızın yüzde 95'ler düzeyinde bu görüşmelere desteklerinin olduğunu belirten Çelik, "Sürecin içerisinde olan insanların bu yüzde 95'lik beklentiyi zedeleyecek bir davranışta bulunmamalıdır. İmralı dönüşünde yapılan bazı açıklamalar bu sürece zarar verecek açıklamalardır. Ben bizzat İmralı'ya gidip gelip açıklama yapanları dinledim. O üslup doğru bir üslup değildir." dedi.

 

Görüşmelerin ne şekilde yapıldığı konusunda yorumların bulunduğunu aktaran Çelik, "Bunlar da doğru değildir. Milletten kaçırılarak yapılan bir şey yok. Biz açık ve net söylüyoruz. Birlik, beraberlik projesi ile ne kan olsun bu memlekette ne kin olsun diyoruz. Bunları sonlandıralım. Yeter... Bu memleketin, bu ülkenin kalkınmasını isteyenlerin önümüze koyduğu terör belasından bu milletin kurtarılması konusunda milletimizin bize yüklediği sorumluluğun bilincinde görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Böyle bir sürece girmişken hükümet, çok dikkatli bir dil kullanırken sürecin içerisinde kim varsa herkes dikkatli dil kullanmak durumundadır." diye konuştu.

 

Basına yansıyan görüşmelerin içeriğine yönelik soruyu cevaplandıran Bakan Çelik, "Onu nereden bilebiliriz. Ne sen bilebilirsin ne de ben bilebilirim." açıklamasını yaptı.

 

Hükümetin ne yapmak istediğinin belli olduğunu vurgulayan Çelik, sözlerini şöyle tamamladı: "Devletimizin ne yapmak istediği belli. Çizgimiz bellidir. Teröre taviz maviz meselesi değildir. Terörle mücadele devam ediyor, devam edecek. Tek istenen şey en yetkili ağızlar tarafından açıklanır. Silahı bırak git. Çekin gidin. Bu konuda açıklamaları Başbakan ve ilgili bakanlar yapıyor. Gerek bu açıklamalar, gerekse bu İmralı'ya gidip gelenlerin yapmış olduğu açıklamalar son derece önemlidir."

TümüDuyurular

Bakan Çelik'ten yeni uyglama

Bakan Çelik'ten yeni uyglama

15 Aralık 2015, Salı